Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  FURNITURE / Chairs and Stools / Chairs 9042168



*

nr 904 2168


CHAIRS

6 parts, olika, wear.


6 st, olika


Condition: slitage

Estimate:

800

Sold:

SEK 1200

Auction date:

Monday August 4 2014
at 20:34:33


  • Bid history
Time Bidder Bid
31/7 00:12:03 1      600 kr
3/8 22:30:03 2      Vinnande bud
4/8 16:59:17 1      900 kr
4/8 18:55:40 2      justering av budtak
4/8 20:28:56 3      1.100 kr



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Majolika
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: karmstol karmstolar olika stol stolar
  • 8152 DANTE CHAIR
    oak, grön/röd, cretonne,
    Present: SEK 600

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 18:26
  • 1011 ARMCHAIR
    Bruno Mathsson (1907-1988), Sweden. Jetson, Dux, c..//
     

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 19:05
  • 1012 ARMCHAIR
    Bruno Mathsson (1907-1988), Sweden. Jetson, Dux, c..//
     

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 19:59




Ladda ner broschyr